25.02.2022 | Navnenyt
10-års jubilæum hos John Jensen VVS

Tilbudsdirektør Carsten Munk kan fejre de første 10 år hos John Jensen VVS
”Jeg tillægger det en kæmpe stor værdi, at jeg har en høj grad af frihed i mit arbejde samtidig med, at jeg trives rigtig godt med mine kolleger.”
Sådan fortæller vores tilbudsdirektør Carsten Munk, som kan fejre sit 10-års jubilæum hos os, og han fortsætter:
”Vi har det jo godt her hos John Jensen VVS, og man bliver altid mødt af smil på gangen. Vi er et firma i udvikling, og det har været spændende at være en del rejsen gennem de sidste 10 år.”
Da Carsten startede hos os, var det i en stilling som entreprisechef. Siden da er firmaet mere end tredoblet i antallet af medarbejdere, og de sidste fire år har Carsten haft det overordnede ansvar for vores tilbudsafdeling.
Carsten går sammen med sit team forrest, når vi skal være skarpe på prisen, men lige så vigtigt en del er det, når de optimerer og udvikler projektet sammen med rådgiver. Det kræver en stor indsigt og ikke mindst grundighed.
Tak for de første 10 år Carsten, du gør en fantastisk indsats. Vi glæder os til vores fælles videre rejse.
Branchen

VVS-virksomhed med 200 ansatte udvider hovedkontoret
Hos John Jensen VVS er de i fuld gang med at planlægge flytningen af virksomhedens blikværksted.
Indhold fra partner
Byggeri

JOHN JENSEN VVS tilbyder forskellige mobile håndvaskeløsninger til forebyggelse af COVID19 og alm. håndhygiejne.
Vi tilbyder blandt andet berøringsfrie håndvaskestationer som en færdig løsning. De kan opsættes på få minutter, alle steder og fungerer som en almindelig håndvask.
Indhold fra partner
Virksomhedsdrift

Det er medarbejderne, der skaber vedvarende vækst
John Jensen VVS er klar med årsregnskabet for 2020. Gennem året har virksomheden investeret løbende i trivsel, udvikling og opkvalificering af deres medarbejdere. En strategi der bærer frugt.
Indhold fra partner
Byggeri

Case: VVS-firma fortsætter kontrolleret vækst
John Jensen VVS A/S rundede i 2018 en omsætning på 200 millioner kroner, og virksomheden har dermed over de seneste fire år løftet omsætningen med 90 procent i et stramt styret, kontinuerligt forløb med en gennemsnitlig overskudsgrad på 4,3 procent.
Indhold fra partner