01.02.2022 | VENTILATION | Branchen
Før: Logistikelev Nu: Logistikassistent
Indhold fra partner Hvad er dette?
Det er med stor glæde, at vi i dag kan ønske Viktor Boe Sørensen tillykke med uddannelsen som lager- og logistikassistent – og med det nye job her hos os.
Allerede inden at Viktor startede som elev, havde han erfaring med at arbejde på et lager. Disse erfaringer er i læretiden blevet kombineret med en evne til at lære og en praktiske tilgang til opgaverne, hvorved Viktor har været en værdifuld elev for os. Samtidig har hans omgængelighed og gode humør gjort, at han er blevet en integreret del af vores team.
I forbindelse med sin uddannelse løste Viktor den afsluttende opgave og fik karakteren 12. Et bevis for Viktors evne og vilje til at lære og gøre en forskel.
Alt dette har været baggrunden for at tilbyde Viktor fortsat ansættelse efter elevtiden, hvilket vi er glade for, at han har accepteret.
Endnu engang: Tillykke Viktor!
For yderligere oplysninger kontakt os på tlf. +45 86 64 22 11 eller salg@geovent.dk
Arbejdsredskaber

Det perfekte samarbejde
Samarbejde er nøgleordet i vores projekter, hvor der for det meste indgår 3 partnere: En slutbruger, en installatør og Geovent.
Indhold fra partner
Indeklima

Fleksibel løsning tilpasset opgaven
Torben har været I lære som smed hos Geovent i 2 år. Som smed skal han udvikle en lang række kompetencer indenfor faget, og Torben er rigtig dygtig til det, som han sættes til.
Indhold fra partner
Arbejdsredskaber

Som led i vores bestræbelser på at give vores kunder den bedst mulige service introducerer Geovent en ny serie frekvensomformere
Vi har et produktsortiment tilpasset markedet på lager, og tilstræber derfor korte leveringstider.
Indhold fra partner
Arbejdsredskaber

Geovent leverer special løsning til udrykningskøretøjer
Hvordan fjerner man effektivt udstødningsgas fra brandbiler med specielle udstødningsrør? Samtidig med behov for en fleksibel løsning, som kobler systemet af brandbilen ved udrykning? Dette spørgsmål modtag Geovent fra en kunde.
Indhold fra partner
Arbejdsredskaber

Fjern giftige gasser, lugte, aerosoler, VOC'er osv. fra luften!
Efterspørgslen efter udstyr, der kan fjerne forskellige stoffer fra luften, er stigende.
Indhold fra partner
Arbejdsredskaber

PERMA arme – nu i ATEX
Vi leverer ofte produkter til ATEX installationer, og for at imødekomme de mange kundeønsker har vi fået vores PERMA arme ATEX godkendt. Godkendelsen gælder ATEX Zone 0, 1 og 2 samt Zone 20, 21 og 22.
Indhold fra partner