KlarPris køber kalkulationsværktøjet EverCalc

Opkøbet af EverCalc skal hjælpe installatører med at drive en effektiv og profitabel forretning, da forretningsprocesser samles i ét system.

”Vi arbejder begge på at digitalisere installationsbranchen, og gøre installatørernes forretningsprocesser så nemme som mulige", udtaler Tim Westergaard Krupsdahl, stifter af EverCalc. Foto: KlarPris/EverCalc..

KlarPris har nu opkøbt EverCalc, et kalkulationssystem, der hjælper installatører med at strømline processer, som sparer tid i den ikke-fakturerbare proces ved tilbudsgivning.

”Vi arbejder begge på at digitalisere installationsbranchen, og gøre installatørernes forretningsprocesser så nemme som mulige. Symbiosen mellem produkterne er utrolig værdiskabende, og med de fremtidsorienterede briller på er det en utrolig spændende tid, vi går i møde sammen”, udtaler Tim Westergaard Krupsdahl, stifter af EverCalc som siger, at han er glad for at blive en del af KlarPris.

EverCalc bliver integreret i alle systemer som KlarPris er integreret i, så installatører kan forbinde administration, materialeindkøb og tilbudsgivning.

”Vi er rigtig glade for at få EverCalc ind som en del af familien. De har udviklet et super skarpt kalkulationssystem, som vi glæder os til at tilbyde vores kunder! Det her er endnu et skridt i retningen af at samle installatørernes forretningsprocesser ét sted, så de får det fulde overblik over deres forretning, og får mere tid til de værdiskabende opgaver”, udtaler Jens Davidsen, CEO i KlarPris A/S.

-CH

KlarPris

Sponseret

KlarPris opgraderer søgningen: Endnu nemmere at finde det rigtige produkt

KlarPris

Sponseret

Derfor vælger flere installatører Grundfos pumper gennem KlarPris

Relateret indhold

Ecofoss/Green:ID

Sponseret

Oplev LAMEL-LED som er green:ID’s belysningskoncept til integration i akustikpaneler

Installator.dk

Caverion sikrer sig millionordre på dansk datacenterudvidelse

Installator.dk

InstallatørGruppen klar til børsen med værdi på 4,5 mia. kr.

Installator.dk

De Radikale overtager Klima-, energi- og forsyningsministeriet

Installator.dk

TEKNIQ: Grøn milliardplan kræver mindre bureaukrati og flere faglærte

Installator.dk

Danfoss investerer 75 mio. kr. i Frankrig for at styrke varmepumpeproduktionen

Installator.dk

Morten Blegvad ny finansdirektør i Brødrene Dahl

Installator.dk

Maj sendte elprisen op igen

Installator.dk

AI-værktøj åbner bygningsdata og sparer energi

Installator.dk

DM i Skills øger unges interesse for erhvervsuddannelser

Hold dig opdateret med Installator.dk

Tilmeld dig nyhedsbrevet og følg med i alt som rører sig indenfor tekniske installationer - el, VVS- og ventilationsbranchen.

Se flere temaer

Events

Se alle