Standpladser til El & Teknik ’18 bliver revet væk

Det kniber med ledige kvadratmeter til forårets El & Teknik-messe i Odense Kongrescenter. Alle standpladser i den store Hal C er allerede udsolgt, og der er kun få pladser tilbage i Hal A.

Et halvt år før den store elfagmesse El & Teknik ’18 er standpladserne i Hal C udsolgt, mens der kun er få ledige pladser tilbage i Hal A. Foto: El & Teknik ’16. .

Arrangørerne bag El & Teknik ’18 har store forventninger til forårets store messe i Odense Kongrescenter – og det er der god grund til. Messen kan nemlig allerede melde udsolgt for ledige stande i den store Hal C, mens Hal A er godt på vej til at følge efter.

Riften om pladserne, særligt i Hal C, betyder, at 134 virksomheder fra branchen allerede har meldt sig som udstillere.

Læs også: El & Teknik: Over 100 måder at blive klogere på

Ud over de mange udstillere byder landets største elfagmesse som altid på relevante oplæg på scenen Fagligt Forum. En del af programmet er allerede blevet offentliggjort, da Steen Søgaard fra Sikkerhedsstyrelsen har takket ja til at holde oplæg alle messens tre dage om de nye elsikkerhedsregler.

Fagligt Forum-scenen var sidste år placeret i Hal B, men vil i år kunne findes i hallen Arena Fyn for at nå ud til de mange messegæster, der bruger denne hals indgang. Derfor kan udstillerne i Arena Fyn også forvente en hel del opmærksomhed fra den nye aktivitet. Der er stadig ledige standpladser tilbage i Arena Fyn.

Det endelige program for El & Teknik, der løber af stablen 15.-17. maj, offentliggøres til januar. Man kan dog allerede nu se både halplan og en oversigt over tilmeldte udstillere her.

-CHM 

KlarPris

Sponseret

KlarPris opgraderer søgningen: Endnu nemmere at finde det rigtige produkt

KlarPris

Sponseret

Derfor vælger flere installatører Grundfos pumper gennem KlarPris

Relateret indhold

Installator.dk

Datacentre og batterilagre kommer bagerst i køen

Installator.dk

Økonomiaftale åbner for milliardinvesteringer i nedslidte skoler

Installator.dk

400 lærlinge har gennemført sikkerhedsuddannelse

Installator.dk

InstallatørGruppen efter børsnotering: Vil være større i udlandet end i Danmark

Installator.dk

Datacentre og batterilagre kommer bagerst i køen

Installator.dk

Dansk Fjernvarme: Lars Aagaards analyse er forkert

Installator.dk

Dansk virksomhed lancerer ny serie af intelligente energisystemer

Installator.dk

Caverion køber BS Sikring og Elteknik

Installator.dk

Brugte elbilbatterier skal styrke butikkers forsyningssikkerhed

Installator.dk

Ingen udfasning af gas i private boliger efter 2035

Hold dig opdateret med Installator.dk

Tilmeld dig nyhedsbrevet og følg med i alt som rører sig indenfor tekniske installationer - el, VVS- og ventilationsbranchen.

Se flere temaer

Events

Se alle